Trvání: 7 hodin
Téma: historie, gastronomie

Pivní prohlídka Plzně je výlet do pivovaru Plzeňský Prazdroj, který byl založen v roce 1842 v hezkém městě Plzeň. Budete cestovat autem nebo minivanem, prozkoumat výrobu piva a ochutnat slavné a známé plzeňské pivo.

Plzeň je město v západních Čechách v České republice, čtvrtém největším městě země. Poprvé se poprvé zmiňuje v roce 976. Plzeň se stala královským městem od roku 1295 králem Václavem II. Během průmyslové revoluce se stala jedním z nejvýznamnějších průmyslových měst v Československu.

Plzeň byla za 2. světové války obsazena nacistickým Německem a byla osvobozena 16. obrněnou divizí 3. americké armády generála Pattona. Tato informace byla komunistickým režimem v letech 1948-1989 odsouzena. Oslava osvobození Plzně americkou armádou byla obnovena v roce 1990. Od té doby se v Plzni slaví každý začátek května tento okamžik jako Dny svobody.

Pivní tradice v Plzni začala v roce 1295 král Václav II. Občanům umožnil vyrábět pivo. První myšlenka o plzeňském pivovaru je známa z roku 1501. Nejlepší kvalita výroby piva začala v roce 1839 myšlenkou vybudovat dobrý plzeňský pivovar. Pivovar byl dokončen v roce 1842. První pivo vyrobil sládek Josef Groll. Pivo se stalo značkou Pilsner Urquell v roce 1898, což znamená „Pilsner Original“.

Pivovar Plzeňský Prazdroj v Plzni je oblíbeným cílem návštěvníků. Pivovar navštívilo v roce 2015 882 000 návštěvníků.

Uvidíte proces vaření piva od začátku až do konce a navštivte Pivní muzeum. Ochutnáte pivo Pilsner Urquell. V typickém českém pivovaru můžete jíst chutná jídla.