Trvání: 4 hodiny
Téma: umění, architektura

Den s uměním je pěší výlet včetně dopravy mezi místy. Strávíte s námi jeden plný umělecký den v Praze.

Město Praha ochutnáte v období secese obdivováním nádherné výzdoby Obecního domu. Tato stavba je jedním z architektonických skvostů Prahy, jejího exteriéru i interiéru.

Chcete-li se věnovat secesnímu umění, navštivte Muzeum Alfonse Muchy. V Paříži (1887 – 1904) je zde vidět nejen soubor plakátů z jeho mezinárodně oslavovaného období uměleckého života, ale i v Paříži (1887 – 1904). Také nějaký nábytek a fotky představovat jeho rodinu a přátele také.

Vezmeme vás do jedinečného prostoru muzea Kampa (Sovovy mlýny), který zahrnuje tři různé sbírky moderního umění.

To je konec 4 hodinového výletu.

V odpoledních hodinách si můžeme volitelně zařídit vstupenky a transfer do / z Národní galerie v Praze. Je to místo, kde můžete obdivovat několik stovek uměleckých děl z posledních dvou století, mimo jiné i českého realistu a přírodovědce Jakuba Schikanedera. Jeho malby odrážejí dodržování sociálních otázek. Mnoho jeho děl představuje Prahu, včetně slavné vraždy v domě, která se nachází v pražské židovské čtvrti.

Ve večerních hodinách můžeme volitelně zařídit vstupenky a transfer do / z vystoupení. Objevte mistrovská díla Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka nebo světově známých skladatelů na nádherných místech Prahy, jako je Národní divadlo, Rudolfinum, Obecní dům, Španělská synagoga a další. Můžete si vybrat z baletu, opery, České filharmonie a dalších.