Doba trvání: na vyžádání
Téma: historie, architektura

Vídeň je hlavním městem Rakouska. Je světově známá především pro habsburskou dynastii a jejich rakousko-uherskou monarchii a je také známá milovníkům hudby především pro klasickou hudbu a viennské valčíky. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na seznam UNESCO.

Vídeň vznikl v 1. století jako tábor římské legie. Krátce zde žil římský císař Marcus Aurelius a pravděpodobně zde zemřel. Germánské kmeny tam přišly v 5. století. První královskou rodinou byl Babenberg. Poté, co vymřeli, Habsburkové úspěšně dobyl své dědictví a stali se vládci Rakouska. Za vlády císaře Karla VI., Jeho dcery Marie Terezie a jejího syna Josefa II. V 18. století, se Vídeň stalo jedním z center střední Evropy a prosperujícího centra kultury a umění.

Vídeň je známá jako hudební město. V 18. a 19. století žili světově proslulí umělci ve Vídni jako Haydn, Gluck, Mozart, Beethoven, Schubert, Brahms, Bruckner a samozřejmě zakladatel populárních valčíků J.Strauss.

Vídeň je známá pro své lahodné pečivo a zejména pro dort s názvem „Sacher Torte“. Dort byl poprvé vyroben v roce 1832 tehdy 16letým chlapcem jménem Franz Sacher pro kancléře Metternicha. Dort je jednoduchý čokoládový dort s tenkou vrstvou meruňkové marmelády. To stalo se slavné ve světě. Originální dort je chráněn ochrannou známkou. Můžete ho ochutnat v hotelu Sacher.

Můžete obdivovat vídeňskou Státní operu, AlbertinuPlatz s muzeem Albertina, palác Hofburg, Michaelerplatz, katedrálu sv. Štěpána jako největší katedrálu ve Vídni. Můžete navštívit letní sídlo Habsburků, proslulý palác Schönbrunn.

Vaše cesta bude nastavena podle vašich individuálních potřeb.