Trvání: 4-6 hodin
Téma: historie, architektura

Pražský hrad je první věc, která se objeví ve vaší mysli, když řeknete Prahu. Je to symbol Prahy, její královská historie a dny slávy v příběhu Svaté říše římské. Jedná se o pěší túru a může být zajištěna doprava z / do hradu.

Projedeme tě všemi pěti čtvrtěmi Prahy autem nebo minivanem. Jedná se o Staré Město, Nové Město, Židovskou čtvrť, Malou Stranu a Město Pražského hradu. Získáte přehled o městě a jeho hlavních památkách. Prohlídka končí krátkou procházkou v areálu Pražského hradu a prohlídkou katedrály sv. Víta a Starého královského paláce.

Pražský hrad není jen jedna budova. Jedná se o rozsáhlý komplex šlechtických sídel a královských paláců, jednoho z největších hradních komplexů na světě.

Prohlédněte si českou, italskou, německou a francouzskou architekturu procházkou městem Pražského hradu a komplexem Pražského hradu. Uvidíte Strahovský klášter z 12. století a Loreto, poutní kostel postavený Lobkowitzovou šlechtickou rodinou v 17. a 18. století. Uvidíte katedrálu sv. Víta, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří a všechny nádvoří komplexu Pražského hradu. Budete procházet Zlatou uličkou s typickým útulným prostředím. Dům č.p. 22 byl obýván spisovatelem Franzem Kafkou v letech 1916-1917.

Navštívíte Malou Stranu, bývalý domov řemeslníků a obchodníků, kteří žili těsně pod hradem.

Mohla by být zahrnuta soukromá návštěva do Strahovské knihovny. Strahovská knihovna je jednou z 10 nejkrásnějších knihoven na světě. Nachází se ve Strahovském klášterním komplexu z 12. století.