Trvání: 7 hodin
Téma: historie, architektura

Český Krumlov je starobylý malebný zámek a velmi umělecké město postavené v italském stylu na řece Vltavě. Je to 2,5 hodiny jízdy z Prahy, jižním směrem. To je důvod, proč je to velmi dobrá zastávka na cestě do / z výletu Cruisem na Dunaji na cestě do / z Vídně nebo Salzburgu. Český Krumlov je od roku 1992 zapsán na seznam UNESCO.

Historie Českého Krumlova začala podle archeologických nálezů před 35-50 tisíci lety. Nejstarší osady tam byly dokumentovány jako Nové Město (Neustadt) před 14 tisíci lety. Keltští lidé tam žili od 5. do 1. století B.C. Středověká historie začíná na konci 12. století. Na tomto území dominoval Vítek z Prčic a rozdělil jej do několika částí v rituálu zvaném Divize růží. Pojmenován růžemi, erbem se narodila aristokratická rodina Rosenbergů.

Architektura Českého Krumlova je impozantní. První zmínka o něm jako sídle Rožmberka je z roku 1240. Zlatá doba Českého Krumlova byla za vlády pánů z Rožmberka (1302 – 1602). Nejznámější z Rožmberka, Viléma Rožmberka, přestavěl na konci 16. století zámek na renesanční styl. Český Krumlov byl místem, kde žili italští umělci a zahraniční alchymisté. Poslední člen rodiny Rosemberg, Petr Vok, ho v roce 1601 prodal císaři Rudolfu II. Později byl darován rodině Eggenbergů a poté zděděn rodem Schwarzenbergů (majitelé od roku 1719). Přidali mnoho barokních prvků.

Umělci z Českého Krumlova milují svou jedinečnou atmosféru obklopenou panenskou přírodou. Egon Schiele Art Centrum, Mezinárodní umělecká galerie, 7 muzeí a 4 galerie, mnoho uměleckých obchodů, 5 hudebních festivalů, divadelní festivaly, otáčivé hlediště tvoří z Českého Krumlova město umění.

Navštívíte muzeum, budete procházet úzkými dlážděnými uličkami mezi patricijskými domy. Najdete zde atraktivní exponáty, útulné kavárny, starobylé taverny, domácí umělecké výrobky, 300 chráněných budov v historickém centru, které je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO, druhý největší hradní komplex v České republice a nejstarší barokní divadlo v České republice. svět.