Trvání: 6 hodin
Téma: historie
, architektura

Zámek Karlštejn je pěkným výletem blízko Prahy. Silueta hradu s typickou hlavní věží vypadá jako sen o středověkém hradu. Hrad sloužil jako skladiště korunovačních klenotů a v devatenáctém století se stal romantickým místem.

Historie a význam hradu Karlštejn začaly ve čtrnáctém století. Karlštejn byl postaven jako soukromá rezidence krále Karla IV. A jeho jméno bylo odvozeno od jména krále Karla IV. Následně byl rozšířen o další věže. Ve své historii sloužil jako sklad pro posvátné památky a klenoty Koruny Svaté říše římské a později i pro klenoty české koruny.

Nejlepší příběhy o Karlštejně se vždy týkají žen. Hlavní roli v českém filmu „Noc v Karlštejně“ z roku 1973 sehrál Karlštejn. Legenda říká, že žena tam nemohla strávit noc. Velmi romantický milostný příběh je inspirován životem Karla IV. A spojuje ho se skutečným životem jeho čtyř manželek.

Celý hrad byl přestavěn podle puristického stylu architektem Josefem Mockerem na přelomu dvacátého století. Rekonstrukce byla vážně kritizována a zcela změnila původní vzhled hradu. Tato rekonstrukce však přispěla k architektonickému aspektu typickému pro dnešní Karlštejn. </ P> <p> Během prohlídky navštívíte tento krásný hrad a poslechnete si jeho příběhy. Můžete také obdivovat repliku koruny svatých Václava českých králů, sbírku 129 obrazů muralisty, mistra Theodorika, v kapli Santa Cruz a největší galerii českých panovníků v zemi.