Trvání: 8 hodin
Téma: historie, architektura, umění

Karlovy Vary jsou nádherné starobylé, kulturní a lázeňské město v západních Čechách. Karlovy Vary v jednom slově stále představují kouzlo habsburské monarchie v 19. století. Tento výlet je postaven na jeho slavné architektuře a kráse.

Karlovy Vary byly pojmenovány po Karlu IV. (Karel IV.), Římském císaři a českém králi, který město založil v roce 1370. Město se v 19. století stalo známým lázeňským městem a navštívilo ho i mnoho členů evropské aristokracie. jako celebrity z mnoha oblastí úsilí. Je známá svými lázeňskými zařízeními a 15 horkými minerálními prameny.

Karlovy Vary jsou také známé Mezinárodním filmovým festivalem v Karlových Varech, který je jedním z nejstarších na světě a jednou z největších evropských filmových událostí. Město bylo využíváno jako místo pro řadu filmových výher, včetně filmů z roku 2006 Last Holiday a pokladny hitů Casino Royale, z nichž oba využívali městský Grandhotel Pupp v různých podobách.

Projdete Karlovy Vary a uvidíte její zvláštní architekturu a krásu. Empirismus od počátku 19. století používá přísné starověké tvary a bere řecké a římské motivy k výzdobě. Pozdní 19. století bylo známé jako eklekticismus. Z té doby uvidíte městské domy, postavené především ve stylu novorenesance, neogotiky a neo-baroka. Měšťanské domy jsou zaměřeny na vídeňskou architekturu, mimořádnou roli hrála vídeňská společnost „Fellner and Helmer“.